Hakkımızda

ÇNK, 1976 yılında kurulmuştur. Yıkama makineleri sektörüne 1985 yılında ürettiği ilk cihazla, sektöre adımını attıktan sonra 2001 yılında 5000m2’lik modern üretim alanı ile gerekli altyapıyı oluşturarak, yurtdışından gelen talepler doğrultusunda, Endüstriyel Parça Yıkama Makineleri üretimine geçmiştir.

40+ Yıllık Tecrübe ile sizler için üretiyoruz!

Kalite ve Güven ile 20+ den fazla Ülkeye İhracat Yapıyoruz.

Endüstriyel Parça Yıkama Makinaları

ÇNK, 1976 yılında kurulmuştur. Yıkama makineleri sektörüne 1985 yılında ürettiği ilk cihazla, sektöre adımını attıktan sonra 2001 yılında 5000m2’lik modern üretim alanı ile gerekli altyapıyı oluşturarak, yurtdışından gelen talepler doğrultusunda, Endüstriyel Parça Yıkama Makineleri üretimine geçmiştir. Üretime başladığı yıldan itibaren parça yıkama makinelerinde sektöre örnek olmuş (ISO 9001 ve CE Belgesini alarak) ve en üst düzeydeki kaliteyi hedeflemiştir.

40 yıllık makine imalat tecrübesi ile spreyleme tekniğinde standart ve özel yıkama makineleri ile daldırma tip ve ultrasonik yıkama makineleri üretiminde motor/blok yıkama makineleri, yüzey temizleme makineleri, ultrasonik yıkama makineleri, vida ile bağlantı elemanları defosfat ve yıkama makineleri, oto yedek parça yıkama makineleri, uçak, gemi, tren ve lokomotif parçaları yıkama makineleri sektöründe Türkiye’nin lider firması haline gelmiştir. ÇNK, geleceğe güven veren hizmet kalitesi ile, çağın gerektirdiği teknolojik gelişmeleri yakından takip eden, müşterisine, çalışanına ve çevresine değer veren, talepler doğrultusunda sürekli yenilenen, KALİTE VE GÜVEN başta olmak üzere 20’den fazla ülkeye ihracat yapan ve daha da büyümeyi hedefleyen, çağdaş, yenilikçi yönetim anlayışı ile hizmetlerini ve varlığını devam ettirecektir.

Misyon

Ulusal sermayeli aile şirketi yapımızı muhafaza ederek 2025 yılında global çapta ilk 5 firma arasında yer almak.

Vizyon

Orta vadede, kurumumuzun ulusal ve uluslararası pazarda, ürün ve hizmet kalitesiyle tercih edilen, takım çalışmasını teşvik eden, katılımcı ve paylaşımcı bir yönetime sahip; öncü firmalar arasında yerini almak.

Kalite, güvenilirlilik ve müşteriye yakınlık bizim iş önceliğimizdir. Şirketimizi uzun vadede büyüyebilmesi yalnızca müşterilerimizin memnuniyetine bağlıdır.

İnsana Değer

İNSANA DEĞER

Odağımıza insanı alırız. İnsanı kaynak değil bir değer olarak görürüz. Tüm faaliyetlerimizde Önce insan diyerek yola çıkarız.

Güven

GÜVEN

Güven esaslı ilişkiler geliştiririz. Söylediklerimizi yapar; işimize, sorumluluklarımıza, değerlerimize ve birbirimize sahip çıkarız. Söylem ve eylem bütünlüğüne önem verir, güven sağlarız.

ADALET

ADALET

Hesap verilebilir, şeffaf ve adil bir kurum kültüründe hareket ederiz. Fırsat eşitliğini önemser, iş ve insan ilişkilerimizde

KALİTE

KALİTE&ÇÖZÜM ODAKLILIK

Tüm süreçlerimizde yapıcı-geliştirici şekilde ilerleriz. Hem müşterilerimizin hem çalışanlarımızın memnuniyeti ve güveni için kaliteye önem verir, çözüm odaklı yaklaşımlar sergileriz.

GELİŞMEK

GELİŞMEK&GELİŞTİRMEK

Sürdürülebilirliğin; gelişim, değişim ve yenilikle geleceğini biliriz. Sadece teknolojiye, üretime ve tesislere değil; insana da yatırım yaparız, bilgiyi paylaşarak kurumsal hafızayı güçlendiririz:

sosyal-sorumluluk

SOSYAL SORUMLULUK

Ülkemizde ve çevremizdeki gelişmelere duyarlılık gösterir; üzerimize düşen görevleri yerine getiririz. Ulusumuza, kültürel değerlerimize, ailemize ve çevremize duyarlıyız.

Ürünlerimiz ve Hizmetlerimiz hakkında
detaylı bilgi almak ister misiniz?
E-Bültenimize Abone Olun!

E-posta adresinizi aşağıya girin, sizi en son ürünlerimizden haberdar edelim.

Dolfin Endüstriyel Parça Yıkama Makinaları


Bir yıkama parçaları gibi kirletici maddeleri veya tortu, çıkarmak için kullanılan bir ekipman parçası kir , kiri, karbon , bir yağ , yağ , metal yongaları , kesme sıvıları , kalıp ayırıcı maddeler , mürekkep , boya , ve korozyoniş parçalarından. Yeni imalat ve yeniden imalat süreçlerinde yıkama için Parça Yıkama Makinası parça rondelaları kullanılır; montaj, inceleme, yüzey işleme paketleme ve dağıtım için hazırlık aşamasında küçük veya büyük parçaların toplu yüklerini temizlemek, yağdan arındırmak ve kurutmak için tasarlanmıştır. LYM Parça Yıkama Makinası, birçok oto tamir atölyesinde ortak olan manuel "tambur üzerinde lavabo" kadar basit olabilir veya çok karmaşık, düz geçişli parça taşıma sistemlerine sahip çok aşamalı üniteler olabilir. Parça rondelaları, bağlantı elemanlarının, somunların, cıvataların ve vidaların temizlenmesinden dizel motor bloklarına ve ilgili parçalara, ray yataklarına, rüzgar türbini dişli kutularına ve otomotiv  sektörü PYM Parça Yıkama Makinası montajlarına kadar bakım, onarım ve yeniden üretim işlemlerinde KBN Parça Yıkama Makinası gibi de gereklidir.


Dolfin Parça Yıkama Makinaları


Basınçlı yıkayıcılar tipik olarak elle çalıştırılan bir çubuğun ucuna monte edilmiş tek bir püskürtme jetine sahipken,

...
VDL Parça Yıkama Makinası tipik olarak kapalı bir kabin içindeki parçaları otomatik olarak temizledikleri için basınçlı yıkayıcıdan belirgin bir şekilde farklıdır . Modern endüstriyel teknoloji sektörü RTS Parça Yıkama Makinası bitirme işleminin birçok parçasını tek bir parçada birleştirmeyi mümkün kılar. Üretim sürecinin entegre bir parçası olarak otomatik parça yıkayıcılar, parçaları otomatik bir döngüde yükleyebilir, yıkayabilir, durulayabilir, kurutabilir ve boşaltabilir.


Endüstriyel Parça Yıkama Makinaları Uygulama Alanları, temizleme işlemi sırasında yağları, gresi ve kiri çıkarmak için tipik olarak kimyasal çözücüler kullanıldı, ancak son çevresel endişeler ve düzenlemeler, doğal, kimyasal olmayan esaslı deterjanların inovasyonunu teşvik etti.


Parça Yıkama Makinası Nedir?


Parça Yıkama Makinaları , basit ıslatma tanklarının işlevini iyileştirmenin bir yolu olarak orijinal olarak otomotiv şanzımanlarında ve motor tamir atölyelerinde kullanılmak üzere geliştirilmiştir . Dolfin Endüstriyel Parça Yıkma Makineleri Islatma tankları, su ve deterjan karışımıyla doldurulmuş teknelerdir ve biriken yol kirini, sıvıları, katranları ve yağları sökme ve onarımdan önce elle durulanacak kadar "yumuşatmak" için saatler alır.


60'ların sonlarından bu yana, iyileştirilmiş güvenlik seviyeleri ve daha az çevresel etki ile birçok Parça Temizleme Makina yöntemi geliştirilmiştir. Stoddard solventi , benzin , dizel yakıt ve gazyağı , parçaları temizlemek ve yağdan arındırmak için yaygın olarak kullanılmıştır. Daha sonra, klorlanmış solventler içinde buhar yağ arındırmabir endüstri standardı haline geldi. 1980'lerde çevre ve güvenlik sorunları, parça temizliği için klorlu çözücülerin yasaklanmasına yol açtı. Su bazlı temizleme sistemleri, sistemlerde ve süreçlerde birçok iyileştirmeye yol açan yeni bir önem kazandı. 1971'de Gary Minkin, otomobil parçalarının yağını gidermek için sulu bazlı bir parça yıkayıcı geliştirdi. Minkin buluşu, sulu parça yıkayıcının temizleme gücünü önemli ölçüde iyileştirmek için hidrolik darbe basıncı kuvvetini kullandı.


Parça Temizleme Makinası Yöntemleri


Yüksek mekanik enerjinin yanı sıra, daha yüksek temizleme sıcaklıkları, bir KNV Parça Yıkama Makinaları temizleme sonuçlarını iyileştirmenin en etkili yöntemlerinden biridir. Genel olarak, 10 ila 15 ° F (5 ila 8 ° C) artış , deterjanın kimyasal reaksiyonunu iki katına çıkarır . Gresler ve yağlar ile deterjan arasındaki artan kimyasal reaksiyon, daha hızlı temizleme döngüleri ve daha temiz parçalar sağlar. Ek olarak, tüm gresler ve yağlar daha yüksek sıcaklıklarda daha düşük bir viskozite sergiler . 170 ° F (77 ° C) ve üzerindeki temizleme solüsyonu sıcaklıkları çoğu yağı ve gresi yumuşatır veya eriterek su gibi akmasına neden olur, böylece kolayca çıkarılır ve daha hızlı temizlik, daha iyi sonuçlar ve daha temiz parçalar sağlar. Pek çok Parça Temizleme Makinası bu çalışma sıcaklığını koruyamaz fazlasıyla ısıtma sistemlerinin olmaması nedeniyle. Ek olarak, pompa sisteminin dikkatli tasarımı gereklidir, böylece parça yıkayıcıda kaynamaya yaklaşan sıcaklıklarda temizleme solüsyonunu içeri çekebilir ve iletebilir. Tüm santrifüj pompalar , solüsyonu pompalayabilmek için net bir pozitif emme yüksekliğine (NPSHr) ihtiyaç duyar . Çözeltinin sıcaklığı NPSHr'ye yaklaştıkça, temizleme çözeltisi pompa girişinde buharlaşmak üzere yanıp söndüğünden pompa pompalamayı durdurur. NPSHr'yi en aza indirmek ve yüksek sıcaklıkta temizlik solüsyonunun pompalanmasına izin vermek için pompanın dikkatli tasarımı gereklidir.


Tipik bir parça yıkayıcı, su bazlı olabilir veya bir çözücü kullanabilir.


Sulu Bazlı Endüstriyel Parça Yıkama MakinalarıSu bazlı bir parça yıkayıcı, büyük bir bulaşık makinesine çok benzer. Temizleme etkisini sağlamak için ısı ve mekanik enerji ile birlikte su ve deterjan kullanır . Sulu parça yıkayıcıların iki ana işlem stili vardır, jet püskürtme işlemi ve güçlü yıkama işlemi . Bir dolap İstanbul Parça Yıkama Makinası parçalar bir döner tabla üzerine yerleştirilir ve kapı kapatılır. Ankara Parça Yıkama Makinası döngüsü sırasında, döner tabla dönerken ısıtılmış çözelti parçalara taşınır veya püskürtülür. Çoğu sistemin yıkama, durulama ve kurutma döngüsü vardır. Döngü tamamlandığında kapı açılır ve parçalar çıkarılır.


Sulu bir Parça Yıkama Makinası temizleme sonuçlarını etkileyen dört ana faktör vardır. Bu faktörler mekanik enerji, sıcaklık, deterjan ve zamandır. Bir temizleme döngüsünde bu faktörlerden herhangi birinin ayarlanması, temizleme sonuçlarını değiştirir. Büyük miktarda mekanik enerjiye ve yüksek sıcaklığa sahip bir parça yıkayıcı, daha kısa temizlik döngüleri sağlar ve daha az temizlik deterjanı kullanır. Mekanik enerji pompa tahrik sistemi tarafından sağlanır. Çoğu sulu parça yıkayıcı, santrifüjlü bir pompayı çalıştırmak için bir elektrik motoru kullanır. Parça Yıkama yüküne iletilen mekanik enerji, pompanın beygir gücünü değil, temizleme için mekanik enerjiyi tanımlayan şeydir.[1] Ek olarak, parça yıkayıcının iş hacmi de dikkate alınmalıdır. Bir makineden diğerine benzer sonuçlar elde etmekiçin, belirli bir iş hacmi için güç yoğunluğunun aynı olması gerekir. Bu faktör, daha büyük çaplı makinelerde iş hacmi katlanarak arttığından, önemli ölçüde daha yüksek beygir gücü pompalama sistemlerinin kullanılmasını gerektirir.

https://www.dolfin.info.tr/

Sulu bazlı Parça Yıkama Makinası parçaları temizlemek için suyla karıştırılmış alkali deterjanlar kullanır . Dolfin Parça Yıkama Makinaları Bu çözüm solvent bazlı sistemlerden daha güvenlidir çünkü temizleme solüsyonunun alev alma riski ortadan kalkar. Sulu bir deterjan parça yıkayıcı, toz veya sıvı formunda olabilir. Her formun avantajları vardır ve belirli parça temizleme uygulaması en iyi şekli belirleyecektir. Genel olarak, toz deterjanlar daha agresiftir ve tipik olarak bakım ve yeniden inşa işlemlerinde kullanılırken, sıvılar daha çok bir zamanlar genellikle buharlı yağ gidericilerin alanı olan daha hafif temizleme uygulamalarında bulunur.


Parça Yıkama Makinası Güç Yoğunluğu


Bir Parça Yıkama Makinası, güç yoğunluğu ile karakterize edilebilir. Güç yoğunluğu, yıkama fonksiyonunu sağlayan tüm pompa sistemlerinin toplam beygir gücünün, o yıkama fonksiyonu için toplam iş hacmine bölünmesiyle hesaplanır. Tipik birimler, fit küp başına beygir gücüdür. Bu hesaplamanın sonuçları, çeşitli parça yıkama sistemlerinin karşılaştırılmasında bir başlangıç noktası sunar. Parça Yıkama Makinası iletişim Güç yoğunluğu numarası, aynı temizleme standardına ve farklı bir iş hacminde iş hacmine ulaşmak istendiğinde de yararlıdır. Güç yoğunluğu hesaplamasının pompa sistemi verimliliğini hesaba katmadığını ve pompaya verilen tüm enerjinin yıkama yüküne verildiğini varsaydığını unutmayın.


İLETİŞİM FORMU!

Formumuzu doldurarak sizinle en kısa süre içerisinde iletişime geçerek numunelerimizi ileteceğiz...